Solarne oświetlenie reklam i billboardów reklamowych – rodzaje lamp

Oświetlenie solarne reklam i billboardów zewnętrznych to idealny wybór ułatwiający ekspozycję reklamy, jak i w kwestii finansowej jako inwestycja, ponieważ umożliwia to rozpowszechnianie i informowanie o zakresie promowanego biznesu.

Źródło światła powoduje widoczność reklamy szczególnie w momentach kiedy pogoda czy pora dnia nie sprzyja ekspozycji za pośrednictwem światła naturalnego, jest pochmurna i deszczowa lub noc czy zmierzch nie ułatwia zauważenia bilboardu. Zastosowanie instalacji w postaci diod oświetleniowych uskutecznia przeznaczenie reklamy, wyodrębnia ją, przyciąga uwagę potencjalnych klientów, co powoduje że przekaz billboardu pozostaje w jego pamięci, czyniąc tą osobę potencjalnym klientem reklamowanej usługi lub produktu.

Oświetlenie solarne tzw. solar reklam i bilboardów przyczynia się do tego, że w skali długoterminowej koszty jego zakupu się zwracają, ponieważ jest to inwestycja jednorazowa na kilka lat, odnawialna i zasilana światłem naturalnym np. poprzez panel słoneczny. Co więcej, odporna na działania warunków atmosferycznych konstrukcja i szyld, oferuje wytrzymałość produktu, jest energooszczędny, a poza tym zapewnia bezpieczeństwo i bezobsługowość.

Nowoczesne oświetlenie solarne reklam i billboardów

  • Solarne oświetlenie przy użyciu lamp solarnych

Panele fotowoltaiczne zasilane energią słoneczną

  • halogeny
  • ledy

Systemy niezależnego oświetlenia reklamy zewnętrznej, zasilane energią słoneczną mogą sprawdzić się szczególnie w miejscach na świecie, gdzie w ciągu roku słońce świeci w większym procencie, przekładając na ilość dni. W Polsce jednak tych dni słonecznych jest stosunkowo niewiele w porównaniu z innymi krajami, więc można korzystać z energii słonecznej w określoną ich ilość, a kiedy słońce nie świeci zaopatrzyć się w energię świetlną korzystając z innych rozwiązań lub tradycyjnych źródeł ładowania z wykorzystaniem energii elektrycznej i sieci energetycznej, czy też akumulatorów żelowych.

Wybór przekaźników światła a także sam montaż może być dwojaki, ponieważ oferowane są żarówki halogenowe i diody led o wysokiej trwałości w sprzedaży, jednakże te drugie sprawiają, że zamontowane solarne oświetlenie będzie jeszcze bardziej żywotne z uwagi na wytrzymałość współpracującego z nim półproduktu.

Oświetlenie reklam zasilane energią wiatru

  • halogeny
  • ledy

Oświetlenie zasilane energią wiatru działa wtedy gdy pojawia się ten charakterystyczny ruch, kluczowy czynnik pogody i klimatu na Ziemi. Warto więc sprawdzić warunki pogodowe w ciągu roku w danym miejscu, tak by wybór zamontowania tego rodzaju oświetlenia, był odpowiedni, jest to jeden z niewielu źródeł energii, który wykorzystuje odnawialne źródła energii.

W działaniu autonomicznym będzie być może mniej wydajne, jednak w połączeniu z innym rozwiązaniem jak opisane poniżej będzie doskonałym wyborem.

Wybór żarówek zależy od indywidualnych oraz praktycznych upodobań. W ofercie dostępne są halogenowe i ledowe, dlatego najlepszym sposobem na podjęcie decyzji jest zebranie informacji o ich zaletach i wadach, aby wydajnie współpracowały z oświetleniem wiatrowym.

Hybrydowe oświetlenie led

  • słoneczno – wiatrowe
  • ledy

Hybrydowe oświetlenie zostało wykonane z myślą o korzystaniu z energii odnawialnej w maksymalnie możliwym czasie w ciągu dnia i nocy, niezależnie od pogody i pory roku. Połączenie systemu oświetlenia wiatrowego i słonecznego powoduje że jest ono bardziej praktyczne i oszczędne, dlatego jest coraz bardziej popularną propozycją rozwiązań oświetlenia reklam i billboardów reklamowych, nie wymagając skomplikowanych połączeń kablowych oraz dodatkowych źródeł zasilania.

Głównym zastosowaniem w hybrydowym oświetleniu są lampy LED, które dodatkowo sprawiają że koszty takiej inwestycji z czasem się zwracają, diody led o wysokiej jasności świecenia charakteryzują się znacznie dłuższą żywotnością niż standardowe sposoby oświetlenia, a także mają znacznie mniejsze zapotrzebowanie na energię, dzięki czemu można z nich korzystać bez obaw przez wiele lat.

Znajdujący się w zestawie zainstalowany i podłączony do tego rodzaju oświetlenia wiatrak – moduł z czujnikiem i regulator, który pobudza działanie hybrydy w sposób sprawny i wydajny, reagując na działania wiatru w ciągu dnia i nocy.

Podsumowanie zestawienia rodzajów oświetlenia bilbordów reklamowych

Wybór odpowiedniego oświetlenia reklam i bilboardów w dzisiejszych czasach to szereg rożnych opcji, które zaspokoją potrzeby najbardziej wymagającego klienta. Decyzję może on opierać na zastosowaniu i umiejscowieniu produktu, warunkach klimatycznych panujących w miejscu gdzie reklama wielkoformatowa będzie się znajdowała oraz kosztach jakie trzeba ponieść korzystając z tego rodzaju inwestycji.

Artykuł ten jest jedynie namiastką wiedzy na temat rodzajów oświetlenia reklam i billboardów, więc najlepiej udać się do źródeł, które pomogą podjąć decyzję w kwestii wyboru właściwego dla siebie rozwiązania ze względu na wymagania które ma spełniać ekspozycja.